piątek, 12 stycznia 2007

Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka

Jest to zdecydowanie najgorsza książka jaką miałem okazje przeczytać ostatnimi czasy. Moja ocena 4/10. Ciekaw jestem jednak jaka jest przyszłość okablowania strukturalnego w dobie tak szybkiego postepu prac związanych z rozwojem sieci bezprzewodowych.

Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka
Autor: Rafał Pawlak
ISBN: 83-246-0375-1
Format: B5, stron: 192
Data wydania: 07/2006

Link: http://helion.pl/ksiazki/okastr.htm

Opis:
Dynamiczny rozwój technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych sprawił, że pojęcie "społeczeństwa informacyjnego" przestało być sloganem, a stało się faktem. Coraz większą wagę przywiązuje się do odpowiedniego zarządzania danymi oraz szybkości przesyłania informacji. Lepsze i skuteczniejsze systemy teleinformatyczne stają się niezbędne, a dbanie o infrastrukturę sieciową jest priorytetem. Odpowiednie zaprojektowanie sieci i jej zbudowanie zgodnie z określonymi procedurami może sprawić, że sieć będzie tak niezawodna, jak będą oczekiwać tego jej użytkownicy.

Książka "Okablowanie strukturalne sieci. Teoria i praktyka" to doskonały przewodnik dla wszystkich, którzy chcą poznać zasady projektowania sieci teleinformatycznych. Opisuje wszystkie zagadnienia, zarówno te, które związane są z naturą sygnału przesyłanego w takich sieciach, jak i te, które przydają się podczas planowania i realizacji projektu sieci. Czytając ją, nauczysz się dobierać odpowiednie miejsce na ułożenie kabli i umiejscowienie urządzeń sieciowych, dowiesz się, jak zabezpieczyć pomieszczenia, w których znajdują się serwery, i jak prowadzić dokumentację projektową.

- Model ISO/OSI
- Rodzaje przewodowych mediów transmisyjnych
- Okablowanie pionowe i poziome
- Instalacja i oznakowanie gniazd
- Organizacja pomieszczenia na serwery
- Odbiór systemu okablowania
- Normy określające jakość okablowania

Wykonaj profesjonalny projekt instalacji teleinformatycznej. (przypis autora bloga: taaa)